Jakie są korzyści leasingu?

Jakie są korzyści leasingu?

Leasing jest bez wątpienia jedną z najprostszych, jak i także najtańszych form finansowania nowych samochodów do firmy. Cechuje go bardzo wiele zalet. Sprawiają, że przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z leasingu podczas finansowania swojej firmowej floty. Sprawdźmy jakie korzyści daje nam leasing oraz jak znaleźć najlepszą ofertę. Co jak co, ale porównywarka leasingu bardzo nam pomoże.

Leasingując samochód do użytki mieszanego czy też do firmy, korzyści z leasingu sprowadzają się główne do znacznej podatkowej optymalizacji, bardzo sprawnej procedury leasingowania, a także do o wiele większej wygody eksploatacji pojazdu. Zalet leasingu pod względem inwestycyjnego kredytu szczególnie można się doszukać w aspekcie o wiele mniejszych finansowych wymagań. Leasingująca firma nie jest tak szczegółowo weryfikowana przez leasingującą firmę, a także nie musi mieć takiej wysokie zdolności leasingowej czy też kredytowej, jak ma miejsce to w przypadku starania się o kredyt na zakup samochodu.

Mamy także tutaj do czynienia z uproszczoną procedurą, minimum formalności, jak i także z krótkim czasem oczekiwania na decyzję. Samo zautomatyzowanie procesu obliczania tak zwanego scoringu oraz wydawania decyzji pozwala nam czas weryfikacji klienta skrócić do absolutnego minimum. Co więcej, gdy się decydujemy na leasing, to firma może do floty pozyskać znacznie droższe, bezpieczniejsze oraz lepiej wyposażone samochody z uwagi na wymagania minimalne pod względem wstępnej opłaty czy też podejście elastyczne do okresu oraz także wysokości leasingowych rat.

Zaletą leasingu są także niższe koszty pozyskania środka przez osobę korzystającą z uwagi na znacznie mniejsze ryzyko oraz także niższe koszty potencjalne windykacyjnego. Należy do tego doliczyć samą transparentność leasingowych umów oraz do tego możliwość księgowania łatwiejszego kosztów ponoszonych z samego tytułu leasingu. Na sam koniec jeszcze raz polecimy skorzystanie z narzędzia jakim jest porównywarka leasingu.

Give a Comment